S námořníky kolem světa 13.7 - 17.7.

Příměstské tábory probíhají v areálu TJ Lokomotiva Břeclav, kde máme veškeré zázemí i pro případ nepříznivého počasí. 

Tábory jsou, od pondělí do pátku 7. 00 - 16.00 hod, pod dohledem pedagogického pracovníka a týmu Lvic z našeho Mateřského centra.

Cena je 1 000,-Kč a v ní je zahrnuto: oběd, pitný režim, odpolední svačinka a materiály na tvoření.


A jak to probíhalo...

1.den
Děti se spolu seznály, vyrobily si lodičku, společně sme vytvořili záchranné kolo, zahráli jsme si spoustu her s mořskou tématikou a začali jsme objevovat svět. Na zemi jsme si namalovali širé moře.
K obídku byla čočková polévka a boloňské špagety. 
Každý malý námořník si založil svůj lodní deník.
V závěru dne námořníci našli kousek mapy...kdoví kam nás dovede......
2.den
Dnešek jsme si pořádně užili. I když počasí nebylo nejlepší vypluli jsme na moře....Zasoutěžili jsme si, našli jsme druhý díl mapy a hlavně jsme si vyrobili stejná námořnická trička a námořnické čepičky. K obídku jsme meli nudlovou polévku a řízeček.
3.den
Dnešní den byl plný úkolů a plánů. Ráno jsme se vydali na plavbu lodí. Děti si prohlědly loď a svezly se po Dyji. K obídku dnes byla česneková polévka a rizoto se sýrem. Po odpočinku jsme našli 3. díl mapy. Už nám zbývá poslední kousek a mapa bude celá. Pak jen najít poklad. Dnes jsme společně tvořili. Vyrobili jsme si rybu, a medůzu a také máme již záchranné kolo a kotvu. Zkusili jsme luštit morzeovku a uzlovat. Zazpávali jsme si námořnícké písničky.
4.den
Dnešní den byl opět náročný. Dnes jsme dopluli na pustý ostrov a hned po svačince jsme se vydali do lesa nasbírat přírodniny, které nám pomohou přežít. Také jsme hledali jídlo, aby sme neumřeli hlady. K obídku byla řepová polévka a rajska omáčka s knedlíkem a sekanou. Po odpoledním spánku "nespánku" Jsme tvořili mořský svět - chobotnice a rybičky. Poslali jsme vzkaz v láhvi, aby nás někdo našel. Děti si vyzkoušeli chůzi bosou nohou. Podle dětí byl příjemná pásek, voda aa tráva a nepřijemná chůze byla po větvičkách a šiškách. Námořníci našli také poslední díl mapy a vydali se hledat. Našli opět mapu, ale tahle už je zátra přivede k pokladu....
5.den
Nastal poslední den našeho tábora. Děti se těšily, až dopadnou piráty a vezmou si svůj poklad. Cesta k pokladu byla obtížná. Námořníci museli překonat "dlouhou cestu" a splnit spousty úkolů, než podle mapy dorazily až k pokladu. Piráti byli naštěstí jen dva a námořníci je hned zajali. Odměna byla sladká. K obídku byla pórková polévečka a bramborový salát s řízkem. Po odpočinku jsme si vytvořili majáček a namalovali obrázek, který jsme vložili do rámečku,ten byl posypaný pravým mořským pískem a dekorovaný mušličkami. Děti si dokončily své lodní deníky.
Po melounové svačince jsme si rozdělili poklad a na památku námořníci obdrželi diplom. Byl to krásný týden, škoda jen, že tak rychle uběhl.
 
fotky zde: https://lvicekdyjacek.rajce.idnes.cz/Namornicky_tabor_2015
 

Fotogalerie: S námořníky kolem světa 13.7 - 17.7.

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03882-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03838-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03748-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03862-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03861-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03858-jpg/

—————

/album/fotogalerie-s-namorniky-kolem-sveta-13-7-17-7/dsc03852-jpg/

—————

—————