Letní olympijské hry 18.8.2014-22.8.2014

FOTOGALERII NALEZNETE NA RAJCE.NET - UZIVATEL lvicekdyjacek

https://lvicekdyjacek.rajce.idnes.cz/Primestsky_Tabor_Olympionik_1.den/


Páteční výlet pořádáme pro všechny děti:

Letní olympiáda na Pohansku!

  Pokud jste v práci přiveďte nám Vaše dítě v 8:00 na TJ Lokomotiva Břeclav vezmeme ho na Olympiádu za Vás!

  Cena 200kč za dítě ( v ceně oběd, odpolední svačinka, odměny, vstup na zámeček Pohansko)

  Rezervace nutná na email: mclvicekdyjacek@seznam.cz nebo tel: 722 010 768 do 20.8.2014!!!


1.den

A máme tu nový týden a sním začal i nový příměstský tábor tentokrát Letní olympijské hry.
Jak už z názvu vyplývá, hned ráno jsme začali rozcvičkou, aby jsme se pořádně protáhli. Po rozcvičce svačinka a po svačince jsme trénovali všechny možné druhy skoku :-) Skákali jsme po jedné noze, snožmo, přes švihadlo, do dálky a aby to vše bylo zajímavější rozdělili jsme se do dvou týmů. Mamuti a Vlčata! Oba týmy se opravdu snažily a výsledky obou týmů, byly po celou dobu ranního zápolení vyrovnané.
Po vysilujících výkonech, jsme odpočívali u kreslení. A pak už hurá doplnit síly na obídek, ke kterému byla čočková polévka a kuře na paprice s rýží.  A po něm jak už bývá zvykem odpočinek.
S plným bříškem a odpočinutí jsme začali tvořit týmové vlajky. Každý člen daného týmu na svou vlajku otisklručku. Už jen přidat jména a je hotovo!
A po tvoření opět sportování, tentokráte s míčem. Házeli jsme, kouleli, .....
A pak už jen odpolední svačinka a hurá domů k mamince :-)

2.den

Druhý táborový den, celý propršel, ale náladu nám to určitě nezkazilo.
Po ranní rozcvičce a svačince jsme se pustily do netradičního sportovního klání. S dvěma ...klauny jsme vyzkoušely opičí dráhu, chození na molitanových kostkách a mnoho dalšího. Dokonce jsme si i zatancovali Jako odměnu dostal každý medaili.
S medailí na krku jsme se vydali na obídek, ke kterému byla polévka s celestýnskými nudlemi a smažený sýr s brambůrkem.
Po obídku odpočinek a dnes jsme spinkali skoro všichni
A po odpočinku jsme si každý vyrobil maskota pro štěstí v barvách naší vlajky. Po tvoření svačinka, tentokrát byl jogurt.  Pak už jenom zopakovat ranní taneček a druhý táborový den je u konce........

3.den

Třetí táborový den jsme opět zahájili rozvičkou. Naštěstí nepršelo, takže jsme byli venku :-) Po rozcvičce svačinka a po svačince jsme si vyzkoušeli hod granátem a koulí (tu nám suploval balon).  Po házení, přišel na řadu další sport a tentokrát jsme trénovali dovednosti s "pálkou". Bylo to opravdu těžké zápolení, po kterém jsme se pustili do malování a dopoledne uteklo jako voda.
Jako každý den i dnes jsme šli naplnit bříška do restaurace Harmonie. K obidku byl vývar s kapáním a kuřecí řízek s kaší. A bylo to opravdu vynikající! S plným bříškem, hurá do hajánek a odpočívat :-)
A co, že jsme dělali odpoledne? Malovali trička a sledovali fotbalový zápas. Samozřejmě jsme pořádně fandili :-)
A co máme v plánu zítra? Zítra na nás čeká malé překvapení a opět spousty sportování :-)

4.den

Předposlední táborový den, začal opět deštěm, ale nás to od sportování neodradilo. Hned ráno jsme si místo rozcvičky zatančili naše oblíbené tanečky a než jsme stihli dotančit přijelo k nám první překvapení - městská policie. Páni policisté nám ukázali svojí výbavu, seznámili nás ze svojí prací, ukázali nám policejní auto a mnoho dalšího. Nakonec od nich každý dostal reflexní vestičku. Za zajímavé povídání jsme jim poděkovali, zamávali a šly jsme na svačinku. Jelikož ani po svačince se počasí neumoudřilo, vydali jsme se na průzkum areálu TK Lokomotiva. Areálem nás provedla paní Davčíková a ukázala nám posilovnu, saunu, regenerační místnost, tělocvičnu s horolezeckou stěnou, ukázala nám jak se hraje squash a stolní tenis. Samozřejmě jsme si obojí vyzkoušeli :-) V zápalu hry jsme si ani nevšimli, že venku začíná vykukovat sluníčko. Hned jsme toho využili a pelášili na obídek. K dnešnímu obídku byla dýňová polévka a rizoto. S plným bříškem jsme se tradičně uložili k odpočinku.
Odpoledne jsme se odpočatí pustili do tvoření opiček. Moc se nám povedli :-)  Mezitím jsme ještě stihli vyvenčit pejsky.
A na závěr dne nás čekala poslední sportovní disciplína a to střelba z luku. Vzhledem k tomu, že na táboře čas strašně rychle utíká a pro některé sportovce si už přišly rodiče. Zapojili se do střelby i tatínci :-)
No co na to říkáte? Musíte uznat, že se na táboře opravdu nenudíme....
A zítra nás čeká závěrečné olympijské klání, tak držte palečky, ať vyhrajeme nějaké to "zlato" !

5.den

Dnes nastal pro malé olympioniky poslední táborový den a s ním dlouho plánovaná olympiáda na Pohansku. Celý týden jsme poctivě trénovali všechny disciplíny, poznávali nové sporty, aby jsme byli na dnešní den co nejlépe připraveni. Bohužel nám olympiádu zkomplikovala nepřízeň počasí. Místo plánované cesty na Pohansko a prohlídku zámečku, jsme došli k Hospůdce Hospůdka U Ludvy, kde jsme zahájili olympijské hry, potom jsme v okolí plnili některé olympijské disciplíny (to co nám počasí dovolilo). I přes časté děšťové přeháňky jsme předvedli skvělé výkony a vydali jsme se zpět do hospůdky na obídek (grilované kuře) a teplý čaj. Po obídku každý dostal zlatou medaili,pamětní list, diplom a sladkou odměnu.
Cestou zpět se počasí umoudřilo, tak jsme se rozhodli jít pěšky až  do "tábořiště" Po cestě se na nás usmálo štěstí a natrefili jsme na loutkové divadlo. Na závěr jsme tedy viděli loutkovou pohádku, dostali pexeso a hurá domů k maminkám :-)
Je neuvěřitelné jak ten čas letí, ale dneškem skončil předposlední táborový týden. Loučíme se tímto s týmem Mamutů a Lvíčat a doufáme, že se brzy uvidíme na nějaké naší akci.
A pro ty co nevědí, jak užít poslední táborový týden, máme ještě jeden příměstský tábor Týden se zvířátky. Tentokrát na Stáji OS Salma - " Stáj Salma"


Letní olympijské hry

/album/letni-olympijske-hry-/olimpiada-jpg2/

—————

—————


Kontakt

Mateřské Centrum Lvíček Dyjáček

608799200


počítadlo.abz.cz