Pirátské léto 28.7.2014-1.8.2014

FOTOGALERII NALEZNETE NA RAJCE.NET - UZIVATEL lvicekdyjacek

https://lvicekdyjacek.rajce.idnes.cz/Piratske_leto_1_den/https://lvicekdyjacek.rajce.idnes.cz/

1.den

První den pirátské tábora sice začal deštěm, ale pak se počasí umoudřilo a užili jsme si spousty zábavy. Ráno jsme si zahráli seznamovací hry a  v týmech jsme malovali křídami pirátské  lodě.
Poté nás hlad vyhnal na výtečný obídek (kuřecí vývar s krutonky a kaše s kuřecím masem a baby karotkou).
Po obídku jsme si odpočinuli u hry na"misky" a přečetli si kousek pirátské pohádky.
Odpočatí a plní sil jsme vyrazili na hřiště, kde jsme si vyhráli na písku, prolézačkách a houpačkách......
Odpoledne jsme završili výrobou létajících rybek, které teď určitě každému zdobí pokojíček
A zítra nás čeká pohádkové dopoledne s divadýlkem radost!

2.den

Další den pirátského léta utekl jako voda a opět jsme měli spoustu práce.
Ráno jsme malovali obrázky z oblíbených pohádek a pak hurá na Pohádkové dopoledne ( fotky najdete zde: facebook )
Z pohádky rovnou na pohádkový obídek ( hovězí vývar se zeleninou a kapáním a jako druhé špagety s masovou směsí a sýrem).
Po obídku jsme si šli všichni odpočinout a většina malých pirátů spinkala jak když je do vody hodí.
No a po spánku jsme vytvořili pirátský deník, namalovali mapu k pokladu a po svačince jsme šli  vybít energii na hřiště :-)

3.den

Třetí den na pirátském táboře, byl ve znamení "výcviku" malých pirátů na páteční pirátskou výpravu za pokladem. Ráno jsme museli přejít řeku plnou krokodýlů a byl to úkol opravdu namáhavý takže hned poté přišla na řadu svačinka. Po svačince jsme se vydali na procházku pod zámek, kde jsme zdokonalovali své fyzické dovednosti ( plížení, běh, ....) hráli různé hry, a také zaútočili na nepřátelské lodě. Na pomoc nám přišla teta Romana, která nás naučila "pirátský pokřik" !
Po náročné přípravě přišel na řadu obídek, ke kterému byla špenátová polévka a rybí prsty s kaší. A jak už bývá zvykem po obídku jsme čerpali nové síly odpočinkem.
Po odpočinku si něktěří piráti namalovali třička, ale od práce nás bohužel vyhnala bouřka.Tak jsme se přesunuli do "kajuty" , kde jsme si zopakovali pirátský pokřik a plánovali strategii na páteční výpravu!

4.den

Poslední den pilování znalostí a dovedností před dnem D - Pirátskou výpravou za pokladem.
Ráno jsme honem domalovali trička, zopakovali pokřik a protáhli svaly.
A pak nám Lucka zahrála a vyprávěla muzikoterapeutickou pirátskou pohádku, při které jsme si vyzkoušeli hru na různé nástroje.
K obídku byla dnes pirátská polévka a drůbeží hamburger s hranolkami.
Po obídku jsme čerpali síly při odpočinku a do postýlek nás ukládala návštěva. Jaká? Zeptejte se svých dětiček, ale všechny jí poslechli a během chvilinky spinkali :-D A odpoledne jsme soutěžili v týmech a vyráběli pirátské čepice....

5.den

Dnešní pirátská výprava v okolí Aplonova chrámu byla zkouškou znalostí a dovedností všech malých pirátů. Celou cestu za pokladem jsme poctivě plnili úkoly, naučili se tanec, sestřelili pirátskou loď, zajali znepřátelené piráty a nakonec jsme námořníkovi uloupili poklad :-)
Po rozdání diplomů, jsme si vychutnali vyhlídku z Apollonova chrámu a pak obídek v kempu Apollo.
S plným břříškem jsme vyrazili na Stáj Salma zajezdit si na poníkovi, pomazlit se se zvířátky a Ti co měly dost sil si zahráli hry.
A protože byla pirátská výprava i posledním dnem příměstského tábora Pirátské léto, loučíme se tímto s pirátskými táborníky a doufáme, že se jim nejen výprava, ale i celý táborový týden líbil a mají spousty pěkných zážitků!


Kontakt

Mateřské Centrum Lvíček Dyjáček

608799200


počítadlo.abz.cz